Kelt

Může být vydán takový zákon? Jak byste reagovali?

Napadlo mne to v souvislosti s kontrolou podnapilosti cyklistů." Každý účastník silničního provozu je povinen podrobit se dechové zkoušce na alkohol a jiné toxické látky." Bráno do důsledku, by mohli být kontrolováni i chodci,protože jsou také účastníci silničního provozu a to kdekoli mimo budovu,protože tam neplatí pravidla silničního provozu, ale v budovách např obchodech se pohybují lidé na in line bruslích, skateboardu a pod, takže by to se to týkalo každého. Strašná představa.Takže chytnou někoho a něco mu naměří a je zle.Z toho ho žádný právník nevyseká.Co k tomu lze dodat?Díky.

Nejlepší odpověď
klumprt

" Každý účastník silničního provozu je povinen podrobit se dechové zkoušce na alkohol a jiné toxické látky." není totéž jako „Žádný účastník silničního provozu nesmí požít před svým pohybem v silničním provozu alkoholické nápoje ani jiné toxické látky.“
Ta druhá věta neplatí a platit jen tak platit nebude.
Chodec smí být kontrolován na alkohol například, když se motá tak, že ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Pokud je tolik našrot, může být umístěn v zájmu bezpečnosti na záchytku.

Další odpovědi
cochee

Měl by sis ujasnit, co je to „silniční provoz.“ Rozhodně to není „kdekoli mimo budovu“ a taktéž to, že se někde někdo pohybuje na bruslích nebo skatu, neznamená, že jde automaticky o silniční provoz.

Emefej

Kdyby byl vydán takový zákon, tak by byl vydán. Zákony se nevydávají proto, abychom na ně reagovali, ale abychom je dodržovali.

ptáč

Ano, četl jsem takový nápad v komentářích, píchlo mě to očí. Navíc pro chodce povinná reflexní vesta, to bude žůžo pro svatby, cesty do divadla. Já bych šel ještě dál a kontrolovaní by museli být i pejsci a šneci. Kočky ne, nedají se chytit. Těšme se na globální myšlení.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/navrhujem-zakaz-zmeny-znenia-otazky-co-vy-na-to