JájsemRaibek

Může být vojín potrestán trestem ztráty hodnosti?

Třeba plukovník může být degradován, tedy potrestán ztrátou hodnosti. Může být takto potrestán i vojín?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nižší hodnost než vojín neexistuje, takže degradací být potrestán nemůže. Existuje však mnoho jiných a podstatně nepříjemnějších trestů. Třeba z něj udělají prachsprostého a opovrženíhodného civilistu 🙂

Další odpovědi
Edison

Když vymyslíš nižší hodnost (třeba něco jako „podvojín“), tak ano. 😁 Ale to by pak chtělo ještě „nadvojína“. 😁

independent

Může být něco jako podpucflek, jako Švejk, ten byl pucflek (sluha důstojníka).

zjentek

Leda by chudákovi sebrali samotný výložky, na kterých zatím nemá ani pecku!

aliendrone

Nemůže. I tak je vojín hodnost o ničem. Dokonce i mnohé ženy by rády byly (pokud již NEJSOU) přinejmenším poddůstojíkem. ;) :D :D

dubraro

Švejk nebyl pucflek, ale burš.

cochee

Správně, ale je to totéž. Burš bylo ofiko označení, pucflek se říkalo ve slangu. Asi jako dvojice termínů: správce toaletních zařízení × hajzlbába 🙂

cochee

independent: pucflek nebyla ale hodnost, ale funkce, jako třeba dozorčí skladu nebo velitel čety a podobně. Po zbavení se funkce pucfleka se ostatně Švejk stal ordonancem, tedy spojkou, hodnost mu zůstala stejná.

independent

Já vím,že to byla funkce 🙂