Kulpix

Může být více než nejvíce?

Rádi to říkají děti
Já víc…
JÁ NEJVÍC.
já víc než nejvíc.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na podobnou otázku.
Jaký je význam sousloví „jsi blbý více než blbější“?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vyznam-souslovi-jsi-blby-vice-nez-blbejsi

Tehdy jsem vysvětlovala, že to není možné podle pravidel. o stupňování a významu přídavných jmen či příslovcí.

Víc je 2, stupeň k mnoho, velmi, velice; označ. (ve spoj. s počítaným předmětem) i platn. čísl. neurč. větší počet, množství, míru (× méně)

3. stupeň nejvíce znamená nejvyšší míru vlastností – tedy nejvíce.

záleží na stáří dětí, v určitém věku nerozlišují významy slov.

Další odpovědi
Dismas

U některých adjektiv je skutečně i čtvrtý stupeň, například dobrý→lepší→nej­lepší→sovětský nebo dlouhý→delší→nej­delší→dočasný, avšak adjektivum více mezi ně nepatří.

Kepler

Já myslím, že může: úplně fšecko! Ještě dám k dobru příklad ruského stupňování přídavných jmen: ťoplyj, boleje ťoplyj, Maxim Gorkij.

Tw!st

Ne, pokud máš nejvíc aut z rodiny, tak máš nejvíc aut z rodiny, pokud by měl z rodiny někdo víc aut než ty, tak máš tím pádem on nejvíc aut a ty už ne. Jednoduchá logika

talka

Snad jedině v dalším hodnocení, kdy něco předčí to nejvíce?

LiborO

nechápu otázku