BANAN93

může být vesmír pevná hmota (jedna pevná látka) ????????????

nemohu se ubránit myšlence,(že ten „prostor“ ani „prostorem“ být nemusí) velká podobnost uspořádání molekul v některých látkách s galaxiemi a dalšími vesmírnými tělesy....... nepíšu to sem z nudy, ani ze šílenství… jen mě zajímá váš názor. třeba se jednou naše děti budou učit o teorii banan93 :D „A přece se točí :D“
Doplňuji:
jestli víte o nějaké podobné myšlence sepsané nějakým vědcem – klidně hoďte odkaz docela bych si to přecetl

Nejlepší odpověď
led

Vesmír a čo je za ním:
http://blog.id­nes.cz/blog/124­25/169049/cla­nok_foto_241.jpg
a Zem je placatá:
http://www.i-ateismus.cz/wp-content/upload­s/flat_earth.jpg
Snáď to podporí Teóriu Banan93.
Ale realita sa nám úbohým Pozemšťanom vidí ináč, ako nekonečný priestor zaplnený energiou

Další odpovědi
dudu

To co dnes vnímáme, tedy sféru sestávající se z bílé hmoty – atomy a molekuly a nějaké té energie představuje cca 5% viditelného vesmíru. To ostatní je údajně tvořeno černou hmotou a energií. Nic z toho „čuda“ naši vědci ovšem zatím ani neidentifikovali, natož změřili. Takže o tom našem vesmíru víme ne jednu, nýbrž dvě staré bely!

jpau

Přečti si něco o pojmech temná hmota a temná energie. Ono v tom co píšeš máš v podstatě pravdu, protože kdyby neexistovala temná energie, nedržel by vesmír „pohromadě“.