Rokio

Může být ve vyspělém státě diskriminován někdo jiný než nesvéprávný, dítě nebo kriminálník?

Pokud ano, tak jací další lidé mohou být diskriminovány kromě těchto tří skupin?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano mohou. Lidé odlišného smýšlení, barvy pleti, odlišného náboženství, nebo odlišného životního stylu.

Další odpovědi
zjentek

Pak ještě zaměstnanec, nájemník, podnájemník, nemocný, rodič, řidič, návštěvník různých spol. akcí, národních parků, přírody, (veřejné, soukromé), cestovatel, obžalovaný, pejskař, uživatel internetu, objevitel nový studie…

led

V vyspelých štátoch je zvyčajne v ústave uvedená ochrana pred diskrimináciou.
Takže v zmysle zákona nemôžu byť diskriminovaní ani „postihnutí“ menovaní v otázke. Táto otázka sa svojm zmyslom dotýka otázky porušovania Listiny ľudských práv https://www.psp­.cz/docs/laws/lis­tina.html
Napriek tejto Listine… sa mnohých, aj v tých najvyspelejších štátoch hľadajú spôsoby obídenia tejto Listiny… na diskrimináciu svojich občanov.

ivzez

Ne.
A nesmí být diskriminován ani dítě, kriminálník nebo
člověk s dočasně omezenou způsobilostí k právním úkonům.