JJp

Může být (u notebooku 2v1) dock s 500GB HDD (a klávesnicí) technickým rizikem?

Přístroje 2v1 jsou v nabídce buď s „dock s 500GB HDD a klávesnicí“ nebo jednoduše jen „dock s klávesnicí“. Cenový rozdíl je ± 1000–1500 Kč navíc za první zmíněný.

V případě, že se HDD poškodí, bude z toho obyčejná klávesnice nebo nebude fungovat celý dock? U normálního notebooku mi hdd odešel po 3,5 letech používání a notebook nezapnu, samozřejmě, ale u 2v1 je to o něčem jiném.
Doplňuji:
cochee: Tak, jsou to v podstatě tablety 32/64 GB, které lze připojit ke klávesnici s 500 GB HDD. Z toho plyne, že tablet sám o sobě 100% půjde, otázka je, jestli zůstane funkční možnost připojení klávesnice. Taky bych ale řekl, že ano. 🙂

Odpovědi
cochee

Nemám s dockama osobní zkušenost, ale logika napovídá, že pokazí-li se HDD, klávesnice musí fungovat – tak jako v normálním PC, dock je vlastně jen fyzickým nastavením, „pokračováním,“ notebooku. Předpokládám, že v docku je druhý disk a notebook bootuje ze svého vnitřního disku, jinak by samozřejmě opravdu nenastartoval.

gecco

K Doplnění: HDD i kláveska jsou vzájemně nezávislá zařízení k tabletu připojená přes USB hub (schovaný v dockině). Odejde-li jedno z těchto zařízení, zůstane druhé funkční (ledaže by dock obsahoval důmyslné kuwítko, které zabrání spuštění jednoho zařízení bez druhého – ale to mi připadá jako už ´překombinované´).
Samozřejmě je možnost chcíplý HD vyměnit.
😉
Mimochodem, proč jsi nevyměnil HD u toho notesu?
😉

McArthur

Po 3,5 letech notebook může být pořád dobrý. Nový disk se dá pořídit do 1500 Kč s DPH a instalaci systému zvládne i průměrný uživatel sám.

U „notebooků“ 2 v 1 to tak jednoduché nebude. V prvé řadě bude problém s baterií. Ta vydrží max. 3 roky a z tabletové části ji jen tak vyjmout a nahradit novou nepůjde. Obvykle je pevně spojená se základní deskou. U HDD v klávesnici to také nemusí jít tak snadno, protože výrobci dnes pro tato zařízení dělají speciální konektory, kterými nahrazují SATA (není tam redukce jako ve starých HP noteboocích). Takové disky také nevyměníte. Takže u těchto zařízení bych počítal se životností max. 3 roky a potom hurá do obchodu pro něco, co v dané době bude „in“.

U tabletové části se přesvědčte, zda-li lze nabíjet bez klávesnicové části. Pokud by odešla klávesnice, novou asi neseženete a když nebudete moci nabíjet tabletovou část např. přes USB, tak to můžete zahodit kompletně.