Kelt

Může být trestán člověk, který si vycvičí zvíře nebo ptáka k nějakému trestnému činu?

Dejme tomu, že si někdo vycvičí nějakého ptáka, který bude lítat nad venkovní kavárnou brát lidem bankovky nebo platební karty, totéž by dělal vycvičený pes, nebo zvíře, či pták bude mít připevněnou kameru a majitel tak může nahlížet do domácností, do bank a získávat tak důležité údaje ze soukromí jiných osob, nebo tajné obchodní informace. Možná to zní jako scifi, nicméně zvířata jsou učenlivá a lidé vynalézaví. Pokud by na takového člověka přišli a dokázali mu úmysl i skutek, tak by si na něm zgustli soudci i ochránci zvířat. Co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Ano. I na zvíře, např. psa, může soud nahlédnout jako na zbraň. Navíc už takový výcvik by byl trestným činem ve fázi přípravy.