Může být sportovec jen tělem nebo jen duší? Tedy ne podle výrazu tělem i duší, které často používají.

Nejlepší odpověď
annas

Podívala jsem se pro zajímavost do slovníku, jaká je definice sportovce = člověk provozující tělesnou aktivitu k posílení fyzické kondice (profesionálně i ve volném čase). Jen jeden pohled.

Řekla bych, že odpověď na otázku může souviset třeba s aktivním či pasívním provozováním sportu..

Člověk jezdí ve volném čase na kole, cvičí, má další činnosti zpravidla jen kvůli tomu, aby si udržel fyzickou kondici.

Fanoušek hokeje, fotbalu atd. je sportovcem „duší“, protože není aktivní hráč, ale fanoušek, sleduje zápasy, fandí určitým jedincům, klubům atd.

Profesionál by měl bý (snad i je) sportovcem nejen tělem – být mrštný, pohyblivý aj., ale i vše dělat s láskou, celým srdcem, celou duší. Ale i neprofesionál může zapojit „tělo“ i „duši“. Každý je jiný…

Další odpovědi
anonym

Ty neznáš ty pupkatý fotříky, co sedí doma u tv a radí hokejistům, fotbalustům, prostě sportovcům, jak mají hrát? Sedí v křesle s lahváčem v ruce a málem je z toho klepne, jak se rozčilují, no tak to jsou sportovci, spíš duší, než tělem. Takových jsou miliony 🙂 Tělem, to si myslím, že je většina sportovců, protože dnes už je to spíš o penězích, to už snad ani s duší nic nemá, kdyby jim řekl, že od zítřka budou hrát zadarmo, tak teda nevim, nevim, jestli by o nich ještě někdy někdo něco věděl. Vypařili by se jak pára nad hrncem.