Zacheus

Může být „Rusák“ i člověk, který není z Ruska ani bývalého SSSR?

Podle mě ano, Rusák je pro mě spíš určitý způsob chování a může se tak klidně chovat i Čech nebo Američan. Souhlasíte?

Nejlepší odpověď
anonym

,,Rusák" je hanlivé označení pro Rusa, takže nikoliv.

Zdroj: https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/Rus%C3%A1k

Další odpovědi
annas

Nesouhlasím. Pletete si původ „Rusáka“ a přirovnání jakéhokoliv obyvatele, který se tak chová. Jde o váš subjektivní pohled.

Rozlišují se etničtí Rusové – mohou žít i jinde, a Rusové, kteří žije v Rusku. Samozřejmě „Rusák“ je tvar nespisovný a má nádech pejorativní

Pokud se někdo chová jako „Rusák“, jde o přirovnání., nikoliv o skutečného ruského občana podle hodnocení výš.

Drap

Nesouhlasím

mosoj

Mnoho lidí různých národností se chová jako nevzdělanci.

anonym

nemyslím si že lze chování ruské vlády a to jak působí na okolní svět můžeme automaticky vztahovat i na charakter ostatních rusů, to je hloupé zevšeobecňování a škatulkování. Mnozí rusové třeba s vlastní vládou v mnohém nesouhlasí, ale je pro ně praktičtější držet hubu a krok, což jsme tu také znali několik dekád pod diktátem Moskvy. Ostatně jakékoliv tamější kritiky, kteří by snad chtěli být slyšet automaticky odrazují zkušenosti s opozičními politiky s odlišným názorem stejně jako investigativními novináři, kteří záhadně umírají na všemožné formy otravy a popravy kdykoliv snad zvednou svůj hlas. Aktuálně tam mají tedy svině navrch, to ale neznamená, že mezi rusy není spousta poctivých a čestných lidí, jen prostě většinově mlčí v koutě.

anonym

Hloupost nejde zakázat.