Může být robot prezidentem republiky?

Roboti nahrazují dělníky v továrnách a nebude to trvat dlouho a budou vyrobení roboti politici a roboti byrokraté, logicky v rámci škrtání nákladů zde bude zájem nahradit prezidenta robotem, logicky v té době už budou zde místo politiků a byrokratů jenom roboti s umělou inteligencí. Mnozí řeknou že je to utopie ale nebyla před sto lety utopie možnost létat raketami do vesmíru?

Nejlepší odpověď
pl4toon

President je hlavně reprezentativní funkce pro zkušené státníky a také vrchní velitel ozbrojených sil. To by určitě nemohl dělat robot :D

Další odpovědi
ten který je

Proč ne,ovšem jako president ČR by to musel být robot vyrobený v tuzemsku.Op­timální řešení by bylo,kdyby to byl robot – president vyrobený v Tesle.;-)

led

Zaujímavá otázka, ale
na priamu otázku priama odpoveď:
Ste človek? Chcete byť nahradený robotom? Môže byť robot občanom v zmysle práva?
V Ústave ČR sa hovorí:
„Prezidentem republiky může být podle čl. 57 zvolen občan, který je volitelný do Senátu, a současně platí, že nikdo nemůže být zvolen více než dvakrát za sebou“
Všimnite si slovo „občan“ a pýtam sa – je robot (stroj) občan ČR?
Svojho času sa o tom zamýšľalo mnoho spisovateľov, vedcov, filmárov hovorí o tom aj film aj film „Já Robot“.
Z proklamace:
„My také chceme svobodu . Všechna občanská práva. Žádáme 8-hodinovou pracovní dobu a polední přestávky. Taky chceme být volení do zastupitelství státních orgánů. Chceme všechna práva lidí.
podepsán SRRL – Svaz za rovnoprávnost robotů a lidí“

autacek

Robot chlastá maximálně tak olej, což je zcela nedostatečná kvalifikace pro výkon státní funkce 😉 Ale jinak máš pravdu, že stroje by asi řídily tento Kocourkov lépe.

petka

Prezidentem republiky může být zvolen občan, který má právo volit a dosáhl věku 40 let. Což asi robot nebude…

Newton

Já myslel,že už jím je 🙂.