Stařík2

Může být přetížený notebook, který pracuje málo a v čistém prostředí, po instalaci aplikací?

Mám HP notebook asi půl roku a včera jsem zjistil, že jede stále větrák. Je to asi poté, co jsem instaloval v poslední době některé aplikace či programy. Vím, že mi někdo napíše, ať to odinstaluji a uvidím. Ale takový odborník jsem taky. Jedná se pouze navíc o Google Earth, Smart Maps atp. Můžou tyto aplikace, jedna je Mapy off-line a G.Earth, tak zatížit notebook s 1 TB? Nevím, zda nějaká aplikace přímo ukáže – ten a ten program zatěžuje.Poradí někdo staršímu člověku, co a jak? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Doporučuji zkontrolovat přes správce úloh, zda se objeví něco co by výrazně vytěžovalo procesor.
I v poměrně čistém prostředí so sem ta objeví trocha prachu, nějaký chlup či vlas. Stává se, zvláště u notebooků – ty mají u chladičů hustší žebra, že se chladiče zalepí vrstvou bordelu a větrák to pak neprofoukne.

Další odpovědi
dubraro

V novějších verzích Windows, tuším od verze 7, se dá ze Správce úloh spustit program Sledování prostředků, který umožňuje detailně sledovat, který program zatěžuje procesor, paměť, disk, síť…

Kepler

Rozhodující není kapacita datové paměti, ale velikost operační paměti RAM. Je možné, že po nainstalování nějaké náročné aplikace se PC zpomalí a procesor je pak hodně vytížený. Mám dojem, že výkon CPU se dá on-line sledovat, ale zapomněl jsem, kde se to dá najít.

Dochy

Kde se to dá najít:
Pravé na lištu, vybrat „spustit správce úloh“, nebo
CTRL-ALT-DEL, vybrat „spustit správce úloh“, nebo
„Sledování prostředků“ v systémových nástrojích

Může se jemně lišit podle verze Windows.

Kepler

Díky, našel jsem!