Avatar uživatele
Stařík2

Může být přetížený notebook, který pracuje málo a v čistém prostředí, po instalaci aplikací?

Mám HP notebook asi půl roku a včera jsem zjistil, že jede stále větrák. Je to asi poté, co jsem instaloval v poslední době některé aplikace či programy. Vím, že mi někdo napíše, ať to odinstaluji a uvidím. Ale takový odborník jsem taky. Jedná se pouze navíc o Google Earth, Smart Maps atp. Můžou tyto aplikace, jedna je Mapy off-line a G.Earth, tak zatížit notebook s 1 TB? Nevím, zda nějaká aplikace přímo ukáže – ten a ten program zatěžuje.Poradí někdo staršímu člověku, co a jak? Děkuji.

Zajímavá 0 před 2598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Doporučuji zkontrolovat přes správce úloh, zda se objeví něco co by výrazně vytěžovalo procesor.
I v poměrně čistém prostředí so sem ta objeví trocha prachu, nějaký chlup či vlas. Stává se, zvláště u notebooků – ty mají u chladičů hustší žebra, že se chladiče zalepí vrstvou bordelu a větrák to pak neprofoukne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

V novějších verzích Windows, tuším od verze 7, se dá ze Správce úloh spustit program Sledování prostředků, který umožňuje detailně sledovat, který program zatěžuje procesor, paměť, disk, síť…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Rozhodující není kapacita datové paměti, ale velikost operační paměti RAM. Je možné, že po nainstalování nějaké náročné aplikace se PC zpomalí a procesor je pak hodně vytížený. Mám dojem, že výkon CPU se dá on-line sledovat, ale zapomněl jsem, kde se to dá najít.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Kde se to dá najít:
Pravé na lištu, vybrat „spustit správce úloh“, nebo
CTRL-ALT-DEL, vybrat „spustit správce úloh“, nebo
„Sledování prostředků“ v systémových nástrojích

Může se jemně lišit podle verze Windows.

před 2598 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Díky, našel jsem!

před 2597 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek