Monika33

Může být použito moje rodné číslo aniž bych ho poskytla?

Otec použil mé rodné číslo do darovací smlouvy o rodinný dům aniž bych mu ho dala, může to? Co se týče samotné darovací smlouvy tak tam je to běh na dlouhou trať, protože jsme byli domluvení na něčem jiném než on teď tvrdí, ale to je jiná kapitola.

Nejlepší odpověď
dubraro

Tvoje rodné číslo bylo otci poskytnuto již po tvém narození, bez tvého přičinění.

Další odpovědi
autacek

Být tvým otcem, tak ti místo rodiného domu dám tak leda jednu přes ústa.

da ny

Otec nepotřebuje, abyste mu „dala“ RČ.
Jakosprávný rodič ho jistě zná.
Znám RČ svých dětí, rodičů, bývalých partnerů.....
Duvila byste se, kde všude mají, znají Vaše RČ.

Vypadá to, že otec dopadl jako sedláci u Chlumce. Za dobrotu, na žebrotu :)
Škoda, že jste se lépe nedomluvili. Osobní jednání, Vaše přítomnost by dle mého názoru měla být samozřejmostí.. Doklad, že osoba s uvedeným RČ existuje by měl být podmínkou..

Hlada

Přiznej, že problém není v rodném čísle, ale v obsahu smlouvy.
Rodné číslo otec zná od tvého narození.

Pepa25

K RČ odpověděl dubraro.
Ve věci darovací smlouvy je důležité jediné: co obě strany skutečně podepíší. Je normální, že návrh jakékoliv smlouvy připraví jedna ze stran a druhá ho pak podepíše (nebo odmítne podepsat a vznese protinávrh). Samozřejmě je možné, aby návrh připravil někdo třetí (typicky advokát nebo notář).

agentpv

Jestli ten dům nechceš, já bych si ho vzal. Kam ti mám poslat rodné číslo?

hapiky

Je hodně těžké dokázat, že jste ho někomu poskytla či nikoliv. Je to spíše tvrzení proti tvrzení.
Myslím, že když nenastane vlivem toho nějaká větší újma, není důvod to řešit.

hapiky

autacek: Za tvou odpověď by jsi sám zasloužil jednu přes ústa. Odkud bereš tu jistotu, že ji otec něco hodnotného odkázal. Možná že nic, třeba ani to, na co má zákonný nárok, nebo jen to, o co nestojí. Proto se brání.

autacek

@hapiky Na co má zákonný nárok dostat?

Mc Merkurion

@autacek: … no, darovat mi památkově chráněnou barabiznu k demolici někde na samotě, tak bych asi taky neskákal radostí …

hapiky

Je toho více, uvedu jen např. spoluvlastnictví něčeho souvisejícího s domem, smlouva o smlouvě budoucí apod.

autacek

Obávám se, že jsi poněkud pomýlen. Bavíme se o darovací smlouvě, tak to zkus znovu.

hapiky

autacek: Trhni si!