nadka77

Může být platná ústní dohoda?

Obstála by ústní dohoda před soudem,když ji někdo u soudu popře?Ikdyž máme svědky kteří byli přítomni?Musí mít dohoda vždy jen písemnou formu?

Nejlepší odpověď
mojitek

nejsem odbornik,ale pokud mate duveryhodne svedky kteří by Vam ustni dohodu potvrdili tak u soudu byste obstat mohla
(myslim ze svedci nesmi byt blizci pribuzní)

Další odpovědi
Miroslavst

Zákon jasně uádí kdy musí být smlouva uzavřena písemně, jinak je neplatná. Takže vaše otázka se nedá odpovědět, když píšete jen jestli ústní dohoda je platná.
Předpokládám, že pokud by bylo možno uzavřít vaši dohodu ústně, platí a je pouze na vás jak dokážete její platnost. Ano, svědci jsou jedním z důkazních prostředků.