FlAsh_7

Může být OSVČ nějak kontrolován? Pokud ano, jak?

Nejlepší odpověď
Ametyst

OSVČ je kontrolován finančním úřadem a také postkomunistickou náladou ve společnosti, která je nedůvěřivá a myslí si, že kdo podniká, je zloděj.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano.
Největší pravomoci má živnostenský úřad, který může kontrolovat i platné revize elektro, plyn, komín atd.
Pak je tu hygiena, ČOI, ČZPI, FÚ a v neposlední řadě i Policie ČR, která má umožněn přístup do prostor pro podnikání.

hapiky

Vždy jsem byl pozván ke kontrole na FÚ (hlavně kvůli DPH) nad 50000Kč za nakoupení materiálů, tzv.křížovou kontrolu. To bylo hlavně tehdy, když se ještě nakupovalo za 21% DPH, a 15% bylo vráceno od FÚ.(ekologické zboží).

df

Jen dodám, že veškeré prováděné kontroly jsou zásadně na udání. Kdyby to tak nebylo, tak by muselo pracovat 3* tolik úředníků.

mosoj

Meleš kraviny. Nejvíce kontrol je v důsledku okatých „chyb“ v účetnictví.