Lucaso

Může být omezena funkce větráku v PC?

Nedávno jsem obnovoval Windows – prostě úplná obnova. Mohla tahle obnov způsobit to, že se mi teď počítač lehce přehřívá nebo je to venkovním teplem. V biosu nic jako „Fan“ není. Aktuální teploty CPU se pohybují kolem 93°C.
Doplňuji:
Díky za odpovědí. Jen doplním, že mám notebook Acer Aspire 5755G, takže to není žádná stařenka, čištěná je též. V biosu jsem opravdu nic nenašel a když jsem si stáhl program RealTemp, tak mi píše k teplotám OK. Nevím, co si o tom mám myslet.. :D

Nejlepší odpověď
Hlada

Přeinstalací systému se otáčky ventilátoru nesníží. Mohlo by tomu být spíš naopak, že se zvýší, protože nebude dobře fungovat regulace z BIOSu nebo SW. Spíš to vypadá na špatné chlazení, které se teď projevilo v tom horku. Chce to počítač vyčistit, vyměnit teplovodivou pastu, případně zvážit přidání dalšího ventilátoru.
Doplňuji:
Chce to vyzkoušet víc programů. AIDA64, PC Wizard, CPU-Z… Některé programy udávají i teploty od neexistujících čidel. Zpravidla nesmyslně vysoké. Může to být tento případ.

Další odpovědi
badisko

to je dost …urcite to bude v biosu …pokud mas stolni tak ti pomuze toto ..http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/monitorin­g/speedfan/
osobne si ale myslim ze mas zaprasene chlazeni v PC je tam prach tak to nechladi doporucuji rozebrat vycistit budto stladcenym vzdychem nebo vysavacem ..zde mas podrobnejsi navod ..http://extra­notebook.cnew­s.cz/cisteni-notebooku-jak-udrzovat-svuj-pocitac pod (Vystupu vetrani a konektoru) …nebudu to nejak rozepisovat tam se doctes jak se o notas starat…
Doplňuji:
tak vzdychem to nevycistis lepe se to cisti vzduchem ..

huxa

přes co jsi měřil teploty? 93 stupňů je u noťasu vražedná teplota…

praivo

Mně na toto pomohlo vyměnit teplovodivou pastu na CPU. Teploty šly dolů o >20 °C.

nonnel

Tady je také dobrý prográmek, který měří i rychlosti větráků a teploty (Sensors only). http://www.dow­nloadbestsoft­.com/HWiNFO.html

badisko

ele vyzkousej ten speedfan nas ho v moji odpovedi …a ze neni starec to nic neznamena prach je vsudepritomny…ony procesory toho snesou dost a mas tam tepelnou pojistku takze by se ti pri prehrivani nadmernem mel vypnout PC …taky pri vyssich teplotach nejde moc plynule a seka se dela proste bordel …jinak si davej hodne bacha na HDD ty nevydrzi vysi teploty ..:D tak od 43–45 u kazdeho vyrobce HDD je to trochu jinac …taky ti to muze delat nejakej Soft ..nebo neaktualizovany Windows ..a nebo proste jen prach …
no pokud nepomuze nic tak si porid chladici podlozku…http://ww­w.alza.cz/chla­zeni/pro-notebooky/18848622­.htm take pripada v uvahu servis tam ti udelaj diagnostiku a uvidis …je to lepsi nez spalit HDD a prijit o data nebo odvarit cipy a zakladni desku …:D Dej vedet kolik ti nameril speedfan ..on je na monitorovani asi nejlepsi ..navic na funkci kontroly HDD online-S.M.A.R.T tak vis na cem jses ..muzes ho mit pustenej imrvere protoze nezere skoro zadne systemove zdroje …porad mas teploty PC dole na liste ..osobne maz zkusenost stim ..ze kdyz si hlidas teploty na notasu tak dokazes vcas odhalit pruser v systemu ..spatnej soft atd …

badisko

ele vyzkousej ten speedfan nas ho v moji odpovedi …a ze neni starec to nic neznamena prach je vsudepritomny…ony procesory toho snesou dost a mas tam tepelnou pojistku takze by se ti pri prehrivani nadmernem mel vypnout PC …taky pri vyssich teplotach nejde moc plynule a seka se dela proste bordel …jinak si davej hodne bacha na HDD ty nevydrzi vysi teploty ..:D tak od 43–45 u kazdeho vyrobce HDD je to trochu jinac …taky ti to muze delat nejakej Soft ..nebo neaktualizovany Windows ..a nebo proste jen prach …
no pokud nepomuze nic tak si porid chladici podlozku…http://ww­w.alza.cz/chla­zeni/pro-notebooky/18848622­.htm take pripada v uvahu servis tam ti udelaj diagnostiku a uvidis …je to lepsi nez spalit HDD a prijit o data nebo odvarit cipy a zakladni desku …:D Dej vedet kolik ti nameril speedfan ..on je na monitorovani asi nejlepsi ..navic na funkci kontroly HDD online-S.M.A.R.T tak vis na cem jses ..muzes ho mit pustenej imrvere protoze nezere skoro zadne systemove zdroje …porad mas teploty PC dole na liste ..osobne maz zkusenost stim ..ze kdyz si hlidas teploty na notasu tak dokazes vcas odhalit pruser v systemu ..spatnej soft atd …

badisko

ele vyzkousej ten speedfan nas ho v moji odpovedi …a ze neni starec to nic neznamena prach je vsudepritomny…ony procesory toho snesou dost a mas tam tepelnou pojistku takze by se ti pri prehrivani nadmernem mel vypnout PC …taky pri vyssich teplotach nejde moc plynule a seka se dela proste bordel …jinak si davej hodne bacha na HDD ty nevydrzi vysi teploty ..:D tak od 43–45 u kazdeho vyrobce HDD je to trochu jinac …taky ti to muze delat nejakej Soft ..nebo neaktualizovany Windows ..a nebo proste jen prach …
no pokud nepomuze nic tak si porid chladici podlozku…http://ww­w.alza.cz/chla­zeni/pro-notebooky/18848622­.htm take pripada v uvahu servis tam ti udelaj diagnostiku a uvidis …je to lepsi nez spalit HDD a prijit o data nebo odvarit cipy a zakladni desku …:D Dej vedet kolik ti nameril speedfan ..on je na monitorovani asi nejlepsi ..navic na funkci kontroly HDD online-S.M.A.R.T tak vis na cem jses ..muzes ho mit pustenej imrvere protoze nezere skoro zadne systemove zdroje …porad mas teploty PC dole na liste ..osobne maz zkusenost stim ..ze kdyz si hlidas teploty na notasu tak dokazes vcas odhalit pruser v systemu ..spatnej soft atd …

badisko

wow 3× peckaaaa jsem to ja dnes sikovnej …:D