huxa

Může být odsouzen vlastizrádce i k trestu smrti?

Zde zákon:
Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 92), teroru (§ 93), teroristického útoku (§ 95), záškodnictví (§ 96) nebo sabotáže (§ 97), bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až patnáct let nebo výjimečným trestem.

Co Vše může spadat pod výjimečný trest?

Nejlepší odpověď
anonym

Výjimečný trest – v tomto kontextu, je doživotí.
Trest smrti je (u nás) zrušen.

Další odpovědi
quentos

jen doplním mowlu, že výjimečný trest v tomto případě nemusí být jen doživotí – to je jeho nejpřísnější forma -, ale obecně vyšší sazba, než se uvádí v tom kterém zákoně za daný konkrétní čin (tj. např. u Vámi uvedeného je trestní sazba 12–15 let, tím pádem výjimečný trest za tento čin by byl nejen doživotí, ale i např. 20–25 let).
Doplňuji:
*nejpřísnější forma v ČR