Může byt odpojena voda do domu v zatím v SJM?

Víc jak polovinu faktury jsem řádně uhradila,ale exmanžel bohužel ,ne.Smlouvu s vodovody a kanalizacemi má uzavřenou on.Bez jeho souhlasu to na mě nepřepíší,dohoda s exmanž.je nemožná.Když nebude zbytek dluhu zaplacen,odpojí VAK vodu.Co mám dělat,nemám kam jít,bez vody se žít nedá.

Odpovědi
Výletník8

Zaplatit zbytek faktury. Exmanžel v tom domě s odpojenou vodou bydlí?

standa

  1. Musíte uhradit celou fakturu → potom vám dodavatel vodu ´pustí´
  2. Pokud dohoda s exmanželem není možná, musíte se obrátit s návrhem na vypořádání SJM na soud, který nepochybně zohledí dosavadní stav, kdy exmanžel neplnil povinnosti, které mu vyplývají z bezpodílového spoluvlastnictví k vašemu domu.
  3. Doporučuji, abyste se obrátila na advokátní kancelář, sama to nejspíš nezmáknete…, přeji hodně štěstí 🙂