Mára.kunta

Může být někdo takto odsouzený?

Když mladíkovi hrozí dva roky za zveřejnění fotografie někoho na internetu spolu s vulgárními komentáři, pak bude odsouzen k vězení. Po propuštěni na něj podá žalobu další člověk, kterému udělal to samé před jeho odsouzením. Zavřou ho znovu?
Doplňuji:
Takže když da fotku 20 lidí a každý se ozve vždy když ho pustí tak si za to odsedí 40 let? Čistě teoreticky

Nejlepší odpověď
klumprt

Vlastně ne. Protože po pár letech budou některé ty skutky promlčené. Takže dvacet v řadě jich nebude. Ale třeba tři takové tresty by teoreticky proběhnout mohly.

Další odpovědi
Mapel

Pravděpodobně ano. Musí se jednat o jinou situaci. Pokud se bude jednat o jednu fotografii s vícero osobami, tak ostatní asi neuspějí. Jedná se o to, jak se soudce vyspí.
Doplňuji:
Tak to chce právníka. Pokud by šlo o jednu fotografii s 20 lidmi, tak to může být jen jeden trestní čin. Pokud by šlo o samostatné fotografie, ale na jednom webu, tak by mohlo jít jen o jedno odsouzení, ale odškodnění pro všechny osoby. Vždy záleží na zkušenosti obhájce na co to napasuje.

Pepa25

Domnívám se, že ne, v rámci trestního stíhání vyšetří, co všechno spáchal a podle toho dostane trest. Žalobu může další člověk podat jen na odškodnění, trestně-právně obviňuje jen státní zástupce …