Rokio

Může být někdo, kdo je nezpůsobilý řídit auto, lepším řidičem než piráti silnic, prasata a opilí řidiči za jízdy?

Já například nejsem způsobilý řídit automobil, a přesto bych se za volantem nechoval jako čuně, nepáchal bych úmyslně přestupky a nikdy by mě nenapadlo požít alkoholu před jízdou, nebo se nadrogovat.

Myslíte si, že bych byl lepším řidičem než tyto skupiny řidičů, i když psychiatr mi zakázal řídit auto?

Odpovědi
Kelt

Možná si to myslíš, protože se porovnáváš s ostatními. Třeba nejsi tak agresivní, ale nemáš odpovídající zrak, pohotovost a cokoli dalšího, což rozhodlo, že nemáš řidičák. Ono to záleží na povaze člověka a více faktorech. A kdyby se dělal test zručnosti, jak zastavit, zabrzdit, slalom a jiné, tak by vyhráli a byli lepší ti, co mají praxi. Ty nemáš žádnou praxi, protože nejezdíš, tak bys nemohl být lepší řidič .

anonym

Ty naschvál nikdy neuvedeš podstatné informace přesto že je jistě znáš ale prostě se ti nehodí pro tvé vyznění dotazu … a tou podstatnou informací je „jak ten zákaz zdůvodnil“, čím jej fakticky podložil ? Protože to může být subjektivní maličkost stejně jako zatraceně pádný důvod. Co z toho to je, ale v této chvíli víš jen ty a tvůj psychiatr 🙂 Nám si ani nenaznačil, tak moc nečekej smysluplné odpovědi.

Mc Merkurion

… že by ses nechoval jako čuně, ještě neznamená, že umíš řídit … opilci za volantem uměj řídit, jen jim do toho remcá opice a oni pak dělaj praečinky …
… není problém požít alkohol před jízdou, problémem je, si potom v návalu opojení tuto jízdu odepřít …
… chlast patří do žaludku, ne za volant …
… znám lidi, co jsou zdraví (i duševně) a přesto nejsou způsobilí řídit automobil, jednoduše proto, že nemaj řidičák …
… piráti silnic a prasata jsou jiná kategorie, ti se z toho nevyspí …

Bobek 2

Kdo je nezpůsobilý řídit auto, ten je nezpůsobilý řídit auto – to je prostě definice.

Ovšem ne nutně každý, o kom nějaký doktor napíše, že je nezpůsobilý, je doopravdy nezpůsobilý. Stejně jako ne každý, komu úřad vydá řidičák, je způsobilý.

cukrar

Ano i ne.

Rokio

George: Silná impulzivita a nepozornost. Moje impulzivita se neprojevuje agresivitou, ale spíše nahodilými bez velkého přemýšlení.

Bobek 2

Samozřejmě že to lékařské hodnocení způsobilosti je buď slepě mechanické (tahle diagnóza ano, tahle diagnóza ne), anebo velmi subjektivní, pokud lékař musí rizika vyhodnocovat sám. Pokud je onemocnění v remisi, prognóza příznivá a příznaky mírné nebo výjimečné, tak ani třeba schizofrenie nebo epilepsie nemusí být absolutní překážkou řidičáku. Za nějakých podmínek může mít řidičák i beznohý, pokud může řídit auto na ruční ovládání.

Pokud rád jezdíš, i bez řidičáku máš nějaké možnosti: na kole, na koni, a třeba i slavnostní šestispřeží bys jako vozka mohl řídit bez jakýchkoliv papírů. Na kánoi, raftu nebo pramici taky nepotřebuješ povolení. A při tom všem se můžeš porovnávat, jestli ti to jde líp nebo hůř než ostatním.