Putin

Může být nějaký systém dokonalý?

Dokázali byste změnit naše státní zřízení a systémy k dokonalosti? Tak aby si stěžovalo co nejméně lidí? Myslím tím i zákony a podobně. Jde to vůbec?
Doplňuji:
Chápu na co narážíte, spíše jsem měl namysli ty demonstrace co teď probíhají, nezaměstnanost a ostatní problémy, na které si stěžuje téměř každý; a jestli by to šlo napravit aniž by se něco dalšího zhoršilo.

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

To aby si stěžovalo nejméně lidí znamená oblíbenost systému, dokonalost systému je úplně něco jiného. To co má být spravedlivé, musí existovat třeba i veřejnému mínění navzdory.
Doplňuji:
Takže narážíš na nespokojenost. To znamená, že se ptáš, jestli je nějaký systém, kde by co nejvíce lidí bylo spokojeno. Skandinávský státy mají spokojený lidi.

Spokojenost lidí ale znamená přepnutí na stádní režim autopilota. Jedinou pravou motivací člověka k čemukoliv je totiž nespokojenost.

Další odpovědi
ten který je

Žádný systém vytvořený lidstvem nebyl nikdy dokonalý.Dokonalý je jen systém přírody a vesmíru.Kdo nebo co tento systém řídí si každý člověk vykládá individuálně.Ra­dikálně změnit nějaký zaběhnutý systém vytvořený lidskou společností fungující po desetiletí nebo po staletí,přináší obvykle války nebo revoluce.

zjentek

..Tak aby si stěžovalo co nejméně lidí ..to by neměl bejt takovej problém ;)

Agneta

Systém múže být dokonalý, a v budoucnu i bude :D

V budoucnu se nám budou smát, v čem jsme to my žili, jako se smějeme my těm před sto lety, jak oni žili :DDD

Ale pár lidí už tenkrát myslelo (bylo jich ale ještě moc málo) spravedlivě a humánně.
Humanistika má v Evropě velkou tradici, česky nazývanou „osvícení“.
Se socializací se začínalo v druhé polovině 19.století např. zavedením důchodového pojištění, později dávkami v nezaměstnanosti, pak přišel „socialismus“ (mimoto osumašedesátníci – sex. revoluce) a teď to pomalu bude na nás, jak vylepšit a příp. spojit to dosavadní do toho „ořechového“ :DDD

gecco

Jistě…
Zavedl bych otrokářství.

  1. otrokáři by si mocka nestěžovali, protože by se mohli snadno stát otroky
  2. otroci by si nestěžovali

…tečka…
___
Otroci, kteří by pomysleli na nějakou stížnost by se obratem ´myšlenky´ změnili ona žrádlo pro …, no…, něco mne napadne… – pro to(ho) právě hladové(ho)…
Šéf bych byl já…
😉
To bys koukal, jakej by tu byl najednou pořádek…
___
Bohužel – naše současná společnost si už natolik zvykla remcat, ale nic nedělat, že já šéf nebudu – ale ten systém ´přijde´…
😉

anonym

Žádný systém není dokonalý,nikdo není dokonalý,systém zmeníš jen protestem,když s tebou půjdou davy lidí.

Kelt

Odpovím ti asi takto. Jsi ty dokonalý, děláš vše perfektně a nemusíš se nic učit, vzdělávat a pracovat na sobě? Určitě odpovíš ne a to mluvíme jen o tobě. A představ si takový systém, který je dynamický, tvůrčí, který se musí měnit, reagovat na vnější i vnitřní podněty atd. Známe definici ideálního plynu, kapaliny, ale realita je úplně jiná. A zatím nikdo nepodal definici dokonalého systému.