TEREZA.B

Může být nebo je nějaké vesmírné těleso duté?

Nejlepší odpověď
Questman

Může a s největší pravděpodobností také je. Ovšem určitě si napředstavuj nějaký kamenný balón jako z nějakého komixu. Příklad takového dutého vesmírného tělesa může být třeba asteroid, který se střetl s jiným, o dost menším, asteroidem a ten se zabořil až do jeho středu, přičemž vznikl kráter tak hluboký, že se dá takový asteroid považovat za dutý. Dalším příkladem by mohla být planeta, která nějakým, dnešní vědě neznámým, způsobem přišla o jádro.

Další odpovědi
ponovotny

teoreticky ano- kdyby to bylo nějaké těleso, které by vzniklo efektem nějakého bublinování ;), ale myslím, že ještě nebylo objeveno

mosoj

S největší pravděpodobností je dutý náš Měsíc !

fcoop

Zčásti. Ale jen v případě,že by se – třeba shodou okolností – dostal do volného,vesmírného prostoru vyzrálý lidský jedinec,tzv. „Dutohlav“.
Každý takového důstojného zástupce druhu Homo sapiens zná.

zjentek

jako třeba ISS?

huxa

Ano, může, třeba se to říká o černých dírách.

Awe

Pokud myslíš „přírodní“ těleso tak se takové zatím nenašlo.Možné to ovšem je,ale pouze pokud je daná hornina vytvořená erubci z roztaveného materiálu a následně rozmetána do volného prostoru.Druhá věc je že se nebude jednat o větší kusy,ale menší o rozměrech do desítek cm

honza19hk

jo když tam pošleme všechny politiky,pak tam bude dutých tělěs nebo snad hlav dost.

blesk26

Ano, jak píše Mosoj, říká se to o našem Měsíci :)

ponovotny

mosoj- co jsem zaslechl tak podle posledních předpokladů má měsíc i přes svou malou velikost žhavé jádro

ponovotny

huxa- nene ;), to že se tomu říká díra to neznamená, že je to díra ;) ty jsou tak hmotné, že jejich gravitace přitahuje i světlo- proto vypadají na pohled jako černá díra, ale budou to normální plné kuličky ;)