Andina

Může být nafukovací bazén na dlažbě?

Máme nafukovací bazén, takový ten kulatý, jak se mu nafoukává jen ten prstenec a voda ho pak postaví, tak jsem se chtěla zeptat, jestli nevadí, když ho postavím na dlažbu z takových malých kostek (10×10cm) a dám pod něj plachtu.

Nejlepší odpověď
zdeny

Máme to taky jako ReHu ale se starým kobercem

Další odpovědi
panenka

Vůbec to nevadí já mám svůj Bazén taky tak postavený.

ReHu

Určitě může, do nafukovacích věcí tak trochu dělám. Jen dejte pozor, aby mezi dlažbou a bazenem nebyl nějaký ostrý kamínek. Při našlápnutí na něj by se mohl bazén poškodit.
Plachta pod bazenem je dobrá. Nějaká stará deka nebo vatelin by taky neškodil. Je to i příjemnější na došlap.

cukrar

EPS 100Z asi 3–5 cm, už víte proč?

FOG

Tak jako Zdeny.Polozil jsem pod bazenek koberec a jeste pro izolaci polystyren pod nej.

elektrikář

My jsme použili netkanou geotextiliji má výhodu neplesniví.Je bíla a 2 vrstvy srovnají
nerovnosti a zrníčka písku

malinak812

Jak už tu někdo psal, jde hlavně o to, aby pod bazénem nebyl třeba nějaký malý kamínek. Pokud pod něj ale dáš plachtu, tak by to si myslím mělo být ok. Už jsem takto nafukovací bazén na betonu měl a žádný problém s tím nebyl. Letos už jsme ale nafukovací bazén nevytahovali. Místo něj jsem si totiž na zahradu koupil přelivový bazén od https://www.al­bixon.cz/baze­ny/prelivove/ a u toho už takové věci řešit nemusím. Zase je ale trochu náročnější na čištění atd. :)

Michálek1245

Dejte tam třeba dvě vrstvy mirelonu. Koberec je fajn, ale může bazén prodřít. Potřebujete spíše něco s jemnějším chlupem. Ono si tam pak dáte zátěžák a při prvním větším a silnějším kroku nebo doskoku se vám guma o koberec protrhne. My jsme nedávno kupovali bazén z https://www.top-bazeny.cz/ a taky jsme pod něj dávali dvě vrstvy mirelonu, který nám zbyl z pokládky plovoucí podlahy. 😉