Avatar uživatele
Andina

Může být nafukovací bazén na dlažbě?

Máme nafukovací bazén, takový ten kulatý, jak se mu nafoukává jen ten prstenec a voda ho pak postaví, tak jsem se chtěla zeptat, jestli nevadí, když ho postavím na dlažbu z takových malých kostek (10×10cm) a dám pod něj plachtu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zdeny

Máme to taky jako ReHu ale se starým kobercem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Vůbec to nevadí já mám svůj Bazén taky tak postavený.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Určitě může, do nafukovacích věcí tak trochu dělám. Jen dejte pozor, aby mezi dlažbou a bazenem nebyl nějaký ostrý kamínek. Při našlápnutí na něj by se mohl bazén poškodit.
Plachta pod bazenem je dobrá. Nějaká stará deka nebo vatelin by taky neškodil. Je to i příjemnější na došlap.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

EPS 100Z asi 3–5 cm, už víte proč?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Tak jako Zdeny.Polozil jsem pod bazenek koberec a jeste pro izolaci polystyren pod nej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

My jsme použili netkanou geotextiliji má výhodu neplesniví.Je bíla a 2 vrstvy srovnají
nerovnosti a zrníčka písku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
malinak812

Jak už tu někdo psal, jde hlavně o to, aby pod bazénem nebyl třeba nějaký malý kamínek. Pokud pod něj ale dáš plachtu, tak by to si myslím mělo být ok. Už jsem takto nafukovací bazén na betonu měl a žádný problém s tím nebyl. Letos už jsme ale nafukovací bazén nevytahovali. Místo něj jsem si totiž na zahradu koupil přelivový bazén od https://www.al­bixon.cz/baze­ny/prelivove/ a u toho už takové věci řešit nemusím. Zase je ale trochu náročnější na čištění atd. :)

Avatar uživatele
Michálek1245

Dejte tam třeba dvě vrstvy mirelonu. Koberec je fajn, ale může bazén prodřít. Potřebujete spíše něco s jemnějším chlupem. Ono si tam pak dáte zátěžák a při prvním větším a silnějším kroku nebo doskoku se vám guma o koberec protrhne. My jsme nedávno kupovali bazén z https://www.top-bazeny.cz/ a taky jsme pod něj dávali dvě vrstvy mirelonu, který nám zbyl z pokládky plovoucí podlahy. 😉

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada