Může být mozek líný se učit?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Může, do první ranní kávy je můj mozek líný i dýchat. Ještěže je to funkce podvědomá:-)))

Další odpovědi
briketka10

ano, pokud není v pořádku, ale
je-li zdravý v učení mu jistě nic
nebrání :)

anonym

Ne, líný může být jen ´nositel´ toho mozku.
😉

mosoj

http://zpameti­.cz/uceni/

Kelt

Může se to tak nazvat, ale když chce člověk dosáhnout nějakého výsledku, tak má nějakou představu, jak má výsledek vypadat a hledá nejjednodušší cestu podle hesla, proud jde cestou nejmenšího odporu. Mozek je připraven stále přijímat informace, musí být ale správně vyživován a zásoben kyslíkem a majitel mozku musí vědět o světě.

Daniels

Ano, možné to skutečně je. V případě, že má člověk v podvědomí uložen významný podnět, v tvém případě nedostatek motivace, případně snahu ušetřit energii, schopnost zapamatování se zhoršuje- učit se je hloupost.

Mozeq

Já souhlasím s Jiřím Žáčkem, který vždy říkal ;)
Dospěla-li lenost k mozku, už je pozdě na rákosku.

Reezo

Záleží o co konkrétně se jedná. Pokud se jedná o neukojenou závislost jakéhokoliv druhu může dojít k tomu, že mozek bude vyžadovat nejdříve ukojit právě závislost, než se nastartuje do normálního režimu.

Pokud se jedná o mozkovou disfunkci, kdy se mozek neprocvičuje může dojít k úbytku mozkovích buňek a zpomalý se proces myšlení a přemýšlení. Človek se pak cítí většinou dost unavéný, nedokáže se lehce naučit nové věci.

Já osobně doporučuji procvičovat mozek a taky ho používat. Spoustu lidí to nedělá.

arygnoc

technicky vzaté – môže.

dnes prežívajú jedinci, ktorí šíria vadný genetický materiál do ďalších generácií.
tak sa niet čo diviť.

príroda sa ale pomstí, že jej šiahame do plánov.
naše vyhynutie už začalo – neschopnosť u žien normálneho tehotenstva, impotentní chlapi,,, príde katastrofa elektrickej civilizácie a všetci tí alergici, ľudia so železnými orgánmi na elektriku, pôjdu k čertu.

prežijú len tí, ktorých sa civilizácia nedotkla, ktorí prežijú v špine, bez potreby klimatizácie, sú plodní, stačí im k životu uloviť zver a množiť sa a pod.

v našich klimatických podmienkach sú to tmavší spoluobčania, im patrí budúcnosť, a nie nám, bielym spratkom, ktorí sme leniví, prežratí a neschopní spoločne sa pričiniť o prosperujúcu budúcnosť (ja, ja , ja, iba ja!!!)

anonym

ZZZZZ – ještěžě dejchaj plíce…
😉
Tohle taky znám – ráno vstanu (vypotácím se), dám vařit vodu na kafe a ještěže mám ´pomalou´ rychlovarku – jinak bych si do hrnku ani nestih´ nasypat cukr…
😉