Avatar uživatele
anonym

Může být mozek líný se učit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, zzzzz před 3621 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Může, do první ranní kávy je můj mozek líný i dýchat. Ještěže je to funkce podvědomá:-)))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

ano, pokud není v pořádku, ale
je-li zdravý v učení mu jistě nic
nebrání :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ne, líný může být jen ´nositel´ toho mozku.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

http://zpameti­.cz/uceni/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Může se to tak nazvat, ale když chce člověk dosáhnout nějakého výsledku, tak má nějakou představu, jak má výsledek vypadat a hledá nejjednodušší cestu podle hesla, proud jde cestou nejmenšího odporu. Mozek je připraven stále přijímat informace, musí být ale správně vyživován a zásoben kyslíkem a majitel mozku musí vědět o světě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Daniels

Ano, možné to skutečně je. V případě, že má člověk v podvědomí uložen významný podnět, v tvém případě nedostatek motivace, případně snahu ušetřit energii, schopnost zapamatování se zhoršuje- učit se je hloupost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mozeq

Já souhlasím s Jiřím Žáčkem, který vždy říkal ;)
Dospěla-li lenost k mozku, už je pozdě na rákosku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Záleží o co konkrétně se jedná. Pokud se jedná o neukojenou závislost jakéhokoliv druhu může dojít k tomu, že mozek bude vyžadovat nejdříve ukojit právě závislost, než se nastartuje do normálního režimu.

Pokud se jedná o mozkovou disfunkci, kdy se mozek neprocvičuje může dojít k úbytku mozkovích buňek a zpomalý se proces myšlení a přemýšlení. Človek se pak cítí většinou dost unavéný, nedokáže se lehce naučit nové věci.

Já osobně doporučuji procvičovat mozek a taky ho používat. Spoustu lidí to nedělá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

technicky vzaté – môže.

dnes prežívajú jedinci, ktorí šíria vadný genetický materiál do ďalších generácií.
tak sa niet čo diviť.

príroda sa ale pomstí, že jej šiahame do plánov.
naše vyhynutie už začalo – neschopnosť u žien normálneho tehotenstva, impotentní chlapi,,, príde katastrofa elektrickej civilizácie a všetci tí alergici, ľudia so železnými orgánmi na elektriku, pôjdu k čertu.

prežijú len tí, ktorých sa civilizácia nedotkla, ktorí prežijú v špine, bez potreby klimatizácie, sú plodní, stačí im k životu uloviť zver a množiť sa a pod.

v našich klimatických podmienkach sú to tmavší spoluobčania, im patrí budúcnosť, a nie nám, bielym spratkom, ktorí sme leniví, prežratí a neschopní spoločne sa pričiniť o prosperujúcu budúcnosť (ja, ja , ja, iba ja!!!)

před 3620 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ZZZZZ – ještěžě dejchaj plíce…
😉
Tohle taky znám – ráno vstanu (vypotácím se), dám vařit vodu na kafe a ještěže mám ´pomalou´ rychlovarku – jinak bych si do hrnku ani nestih´ nasypat cukr…
😉

před 3620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek