dust8

Může být mol na mol, pokud spadne do chlastu, ale podaří se mu po delším topení se a nalokání se z něj pak vylézt?

Nejlepší odpověď
annas

Jako obvykle vyjdu z v původu slov

"mol1 ‘drobný škodlivý motýlek’. Psl. *mol’ь je nejspíš odvozeno o nářečního d*mel-‘drobit, milt (vlastně ‘ten, kdo rozrušuje, drolí věci’), k němuž patří i gót. malō, švéd. mal, něm. Milbe tv.istaroindické .malūka – ‘druh červa’.

*mol2 (být namol). Ve starší č. molek ‘opilec’.Ne zcela jasné. Snad přeneseně z molek ‘malý mol’ ve spojení vinný molek, pivní molek (Jg) (srov. knihomol).
Podle jiného výkladu z něm.argotického . Molum ‘opilost’, molum ‘opilý’ z jidiš mole ‘plný’ (hebr. mālec tv.)"

Jiří Rejzek Etymologický slovník

Záleží na tom, který mol se v alkoholu objevil. Pokud to byl obyčejný mol, nebo knihomol, oba by se zřejmě v alkoholu utopil.

Pokud šlo o vinného mola, ten může být namol a přežije především v alkoholu. Pokud vyleze ven, tak hledá něco jiného, kde alkohol najde, jinak uhyne.

Další odpovědi
anonym

Ne.