Sigi18

Může být má fenka v březí?Zdravím, chtěla jsem se zeptat zda může být v březí moje fenka měla před háráním a několikrát

Zdravím, chtěla jsem se zeptat zda může být v březí moje fenka měla před háráním a několikrát na ní skočil pes vždy jsme je od sebe odtrhly. Tak se chci zeptat zda je to možné děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Je to trochu zapeklité-tvoje otázka je dost komplikovaně podaná,ale pokusím se odpovědět tak jak jsem to pochopila já.Ani nevím,jestli ti odpověď vůbec bude stát za přečtení,protože já odpovídám až po dvou dnech od podání otázky a podle nulové reakce z tvé strany u dvou dříve napsaných odpovědí si myslím,že si to ani nepřečteš.Tak tedy k věci: fena může mít tzv.utajené hárání,nemusí barvit,ale hormonálně je připravená zabřeznout.Pes to pozná lépe než člověk,pokud o fenu projevují v období okolo termínu očekávaného hárání psi zájem,je třeba fenu hlídat.Pokud pes na fenu několikrát skočil,je docela možné,že ji oplodnil.K zab­řeznutí feny stačí opravdu jen kapička ejakulátu a vůbec nezáleží na tom zda došlo ke krytí,tzv.svázání a jak dlouho akt trval. Já jsem si jednou inseminovala fenu čerstvě odebraným spermatem a výsledek byl 18!štěňat.Pokud opravdu chceš vědět zda je fena březí tak v období 23.-27. den po prohřešku feny s ní zajdi na ultrazvuk…Pokud se nechceš zabývat chovem tak nech fenu vykastrovat-vyhneš se problémům…:D

Další odpovědi
Danarny

Okolo 25 dne od krytí jděte na sono a vet vám řekne, zda je březí nebo ne

Conchus

Možná, kdybys dělala interpunkční znaménka, tak by to tvé otázce velmi pomohlo. Fenka bývá březí, nikoliv „v březí“. Tak jak to popisuješ, tak ti nejspíš nezabřezla. Obskočení psem není žádné šup sem, šup tam a chvilku trvá.

Sigi18

no ještě nekrvácela měla před jen z ní cítil ty pachy tak děkuji :)