zjentek

Může být konstatování ponižováním?

Tak například o člověku trpícím demencí řekneme, že trpí demencí. Anebo o člověku trpícím nějakou mentální retardací řekneme, že je debil nebo idiot, nejlépe však imbecil.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Když rekneš o cikánovi, že je cikán, tak je s tím smířený, zatímco jeho bílého právníka to ponižuje a podá na Tě žalobu. 🙂 Na těchto uměle vyrobených problémech parazitují aktivisté a neziskovky, a daňový poplatník tenhle cirkus financuje.

Další odpovědi
Rokio

Ano.

Pokud mi někdo řekne, že jsem tlusťoch, tak je to pravda. Jestli mě někdo označí za internetového trolla, tak to je také pravda.

JežíšKristus

Na mě útočí lidé pořád, jen kvůli tomu že jsem černej

Dochy

Ano může. Často záleží na to komu, kdy a jak co řekneš.

zjentek

Ametyst, tak třeba na tomto webu se někteří účastníci/dis­kutující ohánějí imbecilitou často, když se podíváme do historie, anebo nás paměť neklame. Že by parazitovali a měli z toho tady prospěch?