annnonymm

Muže být komunikace přes email důkazem k trestnému činu?

Muže být komunikace přes email důkazem k trestnému činu? Když jsou přes emailovou komunikaci dohodnuté určité „obchody“…výměny… je možné tuto komunikaci použít k prokázání podvodných obchodů? Nic se nepodepisuje, ani nelze zjistit kdo se za emailvem vydává nemýlím-li se?! Je možné se dostát spravedlnosti a nějak to využít ve svůj prospěch, to co bylo napsáno v emailu?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud ´druhá´ strana bude obsah emailů, které budou soudu předloženy jako důkazy, rozporovat a soud tyto důkazy vyhodnotí jako důležité, může si soud vyžádat znalecký posudek, který by případně osvědčil/neosvědčil autenticitu e-mailů ve vztahu k účastníkům řízení.

Takže odpověď je, že MŮŽE, ale pochybuji, že by takto soud postupoval v případě podezření ze spáchání zmiňované MAJETKOVÉ trestné činnosti.

Další odpovědi
Michal Kole

Záleží na rozhodnutí soudu

atriplex

Lze zjistit IP adresu, tedy počítač, ze kterého byl mejl odeslán. Nicméně, už nikdo neprokáže, která konkrétní osoba mejl poslala. Vždy se tedy bude jednat o nepřímý důkaz.