Nikkol

Může být k domácímu vězení odsouzen člověk který je svobodný a bydlí sám? Jak by to potom řešil?

Nejlepší odpověď
baghira

Trest domácího vězení spočívá v povinnosti odsouzeného zdržovat se v určeném obydlí ve dnech pracovního klidu a pracovního volna po celý den a v ostatních dnech v době od 20.00 hodin do 05.00 hodin, nebrání-li mu v tom důležité důvody, zejména výkon zaměstnání nebo povolání nebo poskytnutí zdravotní péče ve zdravotnickém zařízení.

Nevidím problém.

Další odpovědi
anonym

Myslite jako , ze by na to domaci vezeni mel mit nekoho , kdo na to dohlizi. ? 🙂
A pak i ten , co by dohlizel , by mel mit ale nekoho , kdo by dohlizel, zda spravne dohlizi … atd. .. 🙂
Me i nektera manzelstvi mych kamaradu pripada jako domaci vezeni. !
To je porad : Kam jdes , s kym tam jdes , kdy prijdes , proc tam jdes , kdo tam jeste bude … a stejne tam nepujdes !! 🙂 -iv-

Deli

Nikkol, je to jak píše baghira.
Neznamená to, že nechodíte do práce nebo si nakoupit.
Mnohem větší problém má člověk, když je na nemocenské třeba s chřipkou a prostě nemá, kdo by mu donesl nákup nebo vyvenčil psa.
Před lety jsem řešila tenhle problém, když jsem marodila, ale musela jsem ráno odvést dcerku do školky, odpoledne vyzvednout a ještě nakoupit. A obstarat psa, samozřejmě. Když jsem na to chtěla napsat vycházky, abych předešla problému s kontrolou, vysmáli se mi. A co jsem měla dělat???

Ella

K tomu přece nepotřebuje bydlet s někým, ani být ženatý. U nás se moc domácí vězení nevyužívá… stejně tak jako se nevyužívá „výjimečných“ trestů…

mosoj

Domácí vězení od rodičů bylo horší!