bolak

Může být hoax pravdivý?

Je možné, že nějaký ten příběh z hoaxů, který kolujou ze schránky do schránky jako epidemie, se skutečně mohl někomu stát?

A obdrželi jste nějaký hoax, který vás vyloženě pobavil?

Nejlepší odpověď
beer

Nemůže, poněvadž to už by nebyl Hoax.
Více viz Wiki.

Další odpovědi
manon

Tyhle mne pobavily, ale ne už tak spoustu dalších rozhořčených lidí.

  • Ten o olympijských medailích:

Dobrý den, nedávno jsem četl článek v MF DNES, prý poslanci schválili zdanění z výher 80%.Na internetu jsem to nikde nenašel. Je to pravda? Jinak gratuluji ke stříbrné medaili.
(Vavřinec Hradilek: Děkuji, myslím, že to je jen nějaký pokus o vtip. :) )

  • Ten o zvířátkách:

http://burdat­s.bloger.cz/_/Zvi­ratka-obdivuji-picu-Ma-to-cenu

  • Ten o odchodném pro pražské politiky:

Kdy si každý může odnést něco na památku – třeba umělecké dílo, obraz… (ale nevím, kde ho najít – v tom článku bylo vyfocen nějaký politik před obrazem, co si „vybral“)

PS: Abychom se někdy nedivili, že to, co je považováno a označeno za hoax, bude nakonec v této absurdní zemi pravda :)

anonym

manon, problém je v tom, že novináři to běžně hodí do tisku a většina tomu věří

manon

Já vím, jak to vzniká. Asi by na to taky měla být nějaká pravidla, přece zase nelze po každém chtít, aby hned poznal, že je to nejapný vtip.
Ne každý si všimne, že je to v nějaké rubrice šprýmu a už to jede, už se to šíří :) Zasměju se, ale zase lidí je mi líto, když tomu věří a rozčilují se zbytečně.