Nikkol

Může být farářem žena? A když ne, tak proč?

Nejlepší odpověď
Drap

Může, ale jen u církví které to povolují . Třeba Československá církev bratrská. Stejně tak může být v církvi evangelické a muže se vdát a farář oženit. Katoličtí kněží se zavázali k celibátu, takže se nežení. V katolické církvi nemůže být ani žena farářem. I když v minulosti i tato církev měla údajně s tím problém, kdy dokonce papež byl žena. Zjistilo se to však až po jeho / její / smrti

Další odpovědi
hanulka11

u nás je farářka
Doplňuji:
je u Církve československo husitské

anonym

Samozřejmě,že i ženy mohou být farářkami.Některé církve to akceptují. Zjisti si to…:D

arygnoc

len doplním Drapa:
pápežka Jana (pontifikát v rokoch 855–857), figurovala v oficiálnych spisoch Vatikánu do 17. storočia už vtedy ako legenda.
Dnes sa oficiálne jej pontifikát neuvádza, uvádza sa Benedikt III. (pontifikát 855–858).
Pravdepodobne a jedná o legendu.

anonym

Katolická církve předstítrá, že je ta „jediná pravá“, ale její učení ve velké míře a často velmi zásadních otázkách přímo odporuje autoritě Božího slova. Bůh nikde nezakazuje nikomu vstupovat do manželství, naopak předpokládá, že služebník má spořádanou rodinu. Dokonce Boží slovo varuje před zákazy vstupovat do manželství, že jde o falešná učení. V Kristu není rozdíl mezi mužem a ženou, pokud jde o jakoukoli službu. Rozhodující je jen to, zda je člověk opravdu povolán Bohem, nebo se chce svévolně vecpat do nějakého úřadu. I to je důvod, proč mnozí kněží a jeptišky mají problémy v sex. oblasti.