Avatar uživatele
Registrovaný

Může být do pouťových atrakcí "zapojováno" i hříbě?

Pěkný večer,
přes víkend je u nás pouť. Samozřejmě poníci chodící v stísněném kruhu těsně za sebou nesmí chybět, šla jsem okolo nich. Jenže za jedním z dospělých poníků klusalo jeho (spíš její) hříbě, bylo tak sotva tříměsíční, ani to ne. Samozřejmě sedlo nemělo, to opravdu ne, ale zaráží mě to. Jak můžou dovolit, aby tak mladý kůň chodil celý den v horku? Samozřejmě jsem silně proti celé atrakci poníků, ale tahat do toho hříbě? To mi přijde opravdu přehnané. Může se to? Jkaý na to máte názor?

Opravdu mě chcete naštvat? Ty lidé si tohle vybrali sami, nikdo je nenutí tyhle akce provozovat a mají z toho zisk. Co z toho má takový koník, kterého každodenně švihají bičem po zadku? Ten z toho asi těžko má zisk. Pouťový kůň umírá dřív, než kdyby měl život koně ve stáji. Lidé to dělají dobrovolně, koně asi těžko. Jenže to, zjevně, někdo jako jste vy, nepochopí. Podobáte se provozovatelům akcí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nojo máš pravdu ale to hříbě se to učí.Jeho celej život bude- chodit v kole.Chudáčci.:-(

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Já nevim, to se jich tam musíš zeptat, já bych to zakázala celý. Je to odporný týrání a ještě to vedro do toho, chudáci poníci, hlavě že si za to namastěj kapsy, je to nestydatě drahá atrakce, já jsem to vnučce odmítla, řekla jsem jí, že to nejsou hodný lidi a že malý koníčkové jsou smutný. Nejradši bych ty lidi, co tohle provozují sešlehala tím bičíkem, co maj v ruce a ty lidi, co se těm chudákům cpou na hřbet bych taky pár lajskla, že se nestydí :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Jaký na to mám názor, jestli jsi tam Ty viděla,
tak mladého koně chodit celý den o tom dost
pochybuju, protože bys tam taky musela v tom
horku být celý den se všemi těmi poníky.

A určitě nebyl ten malý poník
celý den v horku přehřál by se.


Avatar uživatele
Zlatý

Koně se ti zželelo a co lidé co musí dělat každý den na plném slunci, těch ti líto není ?


Avatar uživatele
Bronzový

Kdo se zastane pracujících, kteří musí pracovat za ztížených povětrnostních podmínek, kteří musí vydržet to samé, co kůň nebo vůl? O čem je takový život?
Tak zaprvé, já jsem se narodil do nějakého systému, který jsem nevymyslel. Udělali to za mě jiní. Za druhé, kdybych chodil makat dobrovolně, tak nezaplatím složenky, dobrou vodu, chleba, ovoce, zeleninu, bydlení. Kůň není člověk. Kůň běhal po prériích, bez možnosti se napít. Až vzniklo ekonomické pouto mezi člověkem a koněm, pak to byl člověk, který koně povznesl, rozvíjel v něm jakési sociální vztahy. Navíc se dá říct, že vztah kůň člověk je symbiotický.
Chceš li koně vrátit na svobodu, představ si, jak to udělat. Stal by se z něj divoký kůň? O koníky je dobře postaráno, to ale neplatí v případě, že majitel je tyran jak bylo ve zprávách
To je potřeba trochu hlídat a když jim nedávají jídlo, tak upozornit nějakou instituci "ochrana zvířat". To by mělo být naší povinností.
Ale znovu k letošním vedrům a hříběti. Když bude hříbě ležet a nic nedělat, protože máme zkreslené humanitní myšlení, bude krnět jako lidská hříbata. Nic nedělat, protože je horko, v zimě je zima, když prší je mokro, když se nechce, zůstane se doma.
Věřím, že koníka ohřebelcují, otřou a dají mu napít, najíst, že na něm nevozí tučné děti, které váží tolik, co dospělí. Že z podniku se uživí oba: provozovatel i kůň.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

redy

Jenže člověk může odejít ale ten koník sotva.

Avatar uživatele
Stříbrný

Samba

mosoj
Lidi si snad můžou svobodně vybrat, co budou dělat ne? Leda by to byli otroci, jako ti poníci.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1222
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.