FlAsh_7

Může být dítě investor? (viz popis)

Může být dítě investor, když má staré mince/bankovky a mince, které se neustále kapitálově zhodnocují? Respektive, šlo by toto dítě označit za investora?

Odpovědi
Drap

Ne nešlo. Musí počkat až dospěje. I když hodnota jeho mincí stoupá, nemůže je prodávat pokud neni plnoletý.

Dochy

  1. Nemyslím, že by se nějaké dítě mohlo stát „investorem“ jen kvůli sbírce známek
  2. Myslím, že může být „investorem“ pokud jeho počínání zastřeší jeho rodič či poručík.

Rokio

Ano, dítě může být investor. Za dítě se z hlediska práva považuje člověk pod 18 let. Na Patria.cz se může investovat už od 16-ti let.

Pokud jde o odpověď na tvoji otázku, tak cílem kteréhokoliv investora je zhodnocování finančních prostředků, takže říkám ano, toto dítě by šlo považovat za investora.