hapiky

Může být chrápání považováno za důvod k rozvodu?

Nejlepší odpověď
annas

Mám knížku Věřte nevěřte od Ladislava Kochánka, v níž autor zachytil různé kuriozní důvody rozvodu, samozřejmě skutečné.

Předpokládám, že máte na mysli nadměrné chrápání ve spaní, tedy vydávání chrčivého zvuku, nikoliv vulgární výraz, který sem nepatří.

Když se vytrácí láska, porozumění atd., partnerům vadí leccos, tedy i silné chrápání, které brání klidnému spánku. Možná je to záminka k rozvodu, protože chrápání se dá léčit.

Pro zajímavost:

Např. ve Švédsku rozvedl soud manželství, v němž muž požadoval, aby žena spávala ve „vězeňském“ pyžamu s číslem a nápisem „Doživotně“.

Šanghaj – muž pojmenoval psa po své ženě.

Miláno – muž doma rád vaří, ale jde se najít do protější hospody.

Žena nutila jíst muže knedlíky s puškou v ruce, pokud je všechny nesnědl.

Soud v Bostonu rozvedl manželství za 11 dní po svatbě, když žena zjistila, že milostné dopisy psala manželova matka.

Manželka chovala 50 koček a psů. Když s partner chtěl jít lehnout do postele, neměl kam.

Muž nutil manželku, aby při zhášení a rozsvěcování povolovala a utahovala žárovky.

Muž, který pracoval jako „rozhlasák“, řešil hádku tak, že jel po města autem a megafonem oznamoval, že se s manželkou pohádal a že nebude spát doma.

atd.

Další odpovědi
iceT

Pro někoho ano, pro někoho ne. Ale lze to řešit méně radikálně. Např. oddělenými ložnicemi, a myslím, že chrápání lze řešit i operativně.

Kepler

Za důvod k rozvodu se už dneska může vydávat cokoliv. Stačí uvést „nepřekonatelný odpor“. Pokud se na rozvodu oba partneři dohodnou, rozvodový soud to ani nezajímá. Já chrápu jako zhulákaný dřevorubec už hodně dlouho, ale hlavně svobodně a nikdo mě kvůli tomu nebudí.

marci1

Ano. Chrápání bývá uváděno mezi deseti nejčastějšími důvody k rozvodu, které spadají do kategorie „soužití nemožné“.
https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/168670-odbornici-tvrdi-ze-chrapani-muze-byt-i-pricinou-rozvodu.html

Drap

Za důvod k rozvodu můžeš považovat co chceš.

Kepler

Proti chrápání prý funguje jediná věc: spát na zádech s roztaženýma nohama a v teple: pytlík spadne, ucpe díru a průvan ustane.

gecco

Keplere – ale co když chrápe holka??
Tvým postupem vznikne ´megaprůvan´ s meluzínou…
😉

hapiky

Ano, chrápání se dá léčit, ovšem když muž chrápe tzv. každou noc s jinou, to se léčí velmi těžce.

dubraro

POZOR na tzv. operaci proti chrápání – vyříznutí části měkkého patra laserem. Vůbec to nepomohlo, chrápu dál. Hojení rány bylo velmi bolestivé, znamenalo více než dvoutýdenní hladovku. Co je nejhorší, mám prakticky stále otevřenou „díru do krku“, každou chvíli mi zaskočí kousek jídla a dusím se. Ta operace je životu nebezpečná!!