Lgee

Může být chamtivost jen po penězích, nebo i po něčem jiném?

Pokud se řekne, že je člověk chamtivý, ale třeba o peníze ani chamtivý není, ale naopak třeba touží po větší moci, dá se říct, že je tento člověk chamtivý, ačkoliv mu nejde o peníze, ale o větší moc?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Člověk může být chamtivý/chtivý po čemkoli (přesněji po čemkoli. co má hodnotu. A ještě lépe – po čemkoli hmotném či nehmotném, co má hodnotu pro něj a čeho si velice cení).

Chamtivost se nejvíc spojuje s penězi – bohatsvím (mamon) a mocí

Další odpovědi
hapiky

Chamtivost vede k válkám.

dubraro

Chamtivost se může týkat čehokoliv, nicméně peníze jsou zpravidla prostředkem k získání žádaného.

quentos

Vzhledem k tomu, že v „Doplnění otázky“ původně nebyla ani jedna čárka, měl bys být schopen to celý přečíst na jeden nádech. Zkus to. To jsem teda zvědavej.