Lgee

Může být celý můj/váš život pouhým snem?

Co když je celý váš život pouhým snem a nikdo okolo vás není skutečný ale jen „projektem“ vaší mysli. Já vím že sem skutečný ale pokud vy existujete nemusíte mi to věřit protože to stejné si můžete vzít i vy, ať už budete psát co chcete nikdy nemůžu mít jistotu že vy nejste pouhou iluzí v mém mozku. Co když je celý sen jen velmi dlouhým lucidním snem. Který pokud když tomu uvěřite a budete to vědět tak můžete tento sen kompletně ovládat. Představte si teď že jste vy tim spáčem a já jen iluzí vašeho mozku včetně vaší rodiny atp. Včetně všech vašich problémů a starosti, všechen váš stres byl způsoben jen iluzí ve vašem mozku stejně jako když spíte a nevíte že spíte trpíte naprosto zbytečnym strachem z něčeho a pak zemřete a vzbudite se a zjistíte že nic nebylo skutečné. Nevím jestli je to spíše depresivní nebo pozitivní protože kdo by nechtěl žít ve snu? ;D

Nejlepší odpověď
anonym

Ve snu bych určitě žít nechtěl / a

Jestli já a můj život je jen sen, tak ti doporučím, prijeď a já ti dám jednu lopatou, na chirurgii ti vysvětlí, co je sen a co je realita. Nebo i to bude sen? Podle bolesti a hloubky tržné rány to na sen vypadat nebude 😁

Další odpovědi
Anikitos

Ve snu bych určitě žít nechtěl / a

Jiné
Třeba je tohle všechno můj sen, a ty jsi jen mým výtvorem :'DD protože já si připadám celkem skutečný, než jen jako tvůj sen.. :P

Filosof a spisovatel Alan Watts řekl: ”Představte si, kdybyste mohli spát 75 let vkuse a během té doby byste si mohli nechat zdát o čem chcete a splnit si každé přání, které máte. A po těch 75 letech byste se probrali se všemi splněnými sny, a zjistili byste, že život je sen, který nemáte pod kontrolou, a nakonec byste snili to, kde jste teď…”

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1G8MTH-Y1DE

zjentek

Ve snu bych určitě žít nechtěl / a

…, ale žiju v něm!

MYslím, že ses v popisu trochu ztratil- on celej ten živit nejspíš JE projektem mysli. Pouze s tím rozdílem (vůči tvému popisu), že všichni okolo JSOU skuteční. No a každá z těchto postav má v mozku co? Taky „projekt“! ;( ;( ;(

Co z toho vyplývá? Asiže tento sen nebude možný NIKDY KOMPLETNĚ OVLÁDAT. ;( ;( ;(

Malvína

Ve snu bych určitě žít nechtěl / a

Nechtěla. A nerozumím tomu, proč je otázka zařazena v katogorii „Koně“.

replicator

Ve snu bych určitě žít chtěl / a

Možná jsme jen všichni čísla nějakého počítače z jiné dimenze.
Ale jsem rád, že mohu jako virus přepisovat myšlenky ostatních i kdyby to byla jen iluze, třeba se mi podaří nakazit svými myšlenkami i ten počítač a pak ten počítač budu „já“ :D.