Maggie.b

Může být Buddhista Arachnofobik?

(Arachnofobik – strach z pavouků)

Nejlepší odpověď
poa.li

Buddhista může být cokoliv. Buddhizmus je v tom, jak se k tomu staví. Pozoruje to a sleduje své reakce při setkání s pavoukem. Pozoruje svůj strach. Nezaujatě se dívá na své vlastní reakce stejně jako na cokoliv jiného. Když se mu to opravdu podaří, zjistí, že strach ve skutečnosti neexistuje.

Další odpovědi
tom004

To je asi stejné, jako kdyby jste se zeptala, jestli arachnobik může být budhistou. Jestli budhismus nezakazuje arachnobikům, aby byli členy této víry, pak ano, a nebo se této víry bude muset vzdát (pokud tam je nějaké omezení), protože fobie (strach z něčeho), může u člověka vzniknout i v průběhu života (různé stresově situace ap).