Petra99

Může být border kolie přes noc venku?

Máme 10-ti týdenní border kolii, odkdy může být přes noc na zahradě?
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
anonym

Momentálně jsou tropické noci. Z hlediska počasí lepší to už ani nemůže být. Štěně je třeba před odložením na zahradu na noc, unavit a nakrmit, protože problém není v počasí,
ale v tom, že malé štěně trpí samotou. Pes je smečkové zvíře, společenské a ne samotářské, štěně vyrůstalo se sourozenci u matky a po odebrání mu víceméně nahrazujete tuto společnost. Takto malé štěně ponechané ve tmě samo
na zahradě nebude mít problém s tím, jestli je zrovna patnáct nebo deset stupňů nad nulou, ale se strachem z osamění, vyloučení „ze smečky“ a nebude chápat, čím se provinilo.
Štěně do třech měsíců prožívá nejdůležitější životní období tzv.socializace.
Já bych začala tím, že štěně budu přivykat krátkodobé samotě ve známém prostředí přes den a potom teprve ho ponechala samotné celou noc někde
na zahradě.

Další odpovědi
iwrana

Pokud tam má boudu,misku s vodou a pozemek máte zajištěný,tak,aby se nezatoulala,nebo ji nikdo neukradl,pak může být i přes noc venku.pokud plánujete,že bude žít na zahradě,tak ji to naučte co nejdříve,jinak se pak bude pořád dožadovat vstupu na noc domů a bude naříkat,škrábat na dveře a pod.

cochee

Ihned, noci jsou nyní teplé.

Coliffe

V létě si ji klidně dej spinkat ven, ale jde o to, že možná bude kňučet, když bude spát sama. Jsou tropické teploty, noci okolo 20 stupňů, takže v pohodě :)