bolak

Může brankář stát ve vápně, a mít natažený ruce s míčem mimo vápno?

Případně běžet, vyskočit na hranici vápna, a být ve výskoku s míčem v ruce, ale už za hranicí vápna, nicméně se nedotýkat nohama země?

Odpovědi
cochee

V obou případech je rozhodující poloha míče, obojí případ je zakázaná hra, trestá se nařízením přímého volného kopu.

Pravidlo 12 – Zakázaná hra a nesportovní chování, výklad k pravidlu, Přestupky trestané přímým volným kopem (část A pravidla 12), bod (9), odstavec c)
Doplňuji:
Z odkazu je třeba odstranit mezery, jinak nefunguje.

Zdroj: nv.fotbal.cz/as­sets/pravidla_fot­balu_vnitrek_CB1­.pdf‎