Andrea1996

Může 153mg/l HCO3– ovlivnit celkovou tvrdost vody?

Už jsem se zde ptala na Mg2+ (12mg/l) a bylo mi dobře poraděno, proto se zde na Vás obracím ještě s jednou otázkou.

Nejlepší odpověď
Lamalam

V otázce na Mg ti Kepler dal odkaz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tvrdost_vo­dy. Proč sis ho neprostudovala?

Další odpovědi
Kepler

Kdyby sis prostudovala odkaz v mé předchozí odpovědi, už bys znala odpověď i na tuto otázku. Jak jsem uvedl, nositelem tvrdosti je Ca a Mg. Obsah hydrogenuhličitanů může mít vliv jen na přechodnou tvrdost, pokud jsou ty prvky přítomny.