Andrea1996

Může 12 mg/l Mg 2+ ovlivnit celkovou tvrdost vody?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, Mg spolu s Ca se na celkové tvrdosti vody podílí. 12 mg Mg/l by odpovídalo zvýšení celkové tvrdosti zhruba o 3 německé stupně.

Pitná voda:

velmi tvrdá > 21,01
tvrdá 14,01–21
středně tvrdá 7,01–14
měkká 3,9–7
velmi měkká < 3,9

Důležitá je rovněž přechodná tvrdost vody, která se dá odstranit varem, nebo se usazuje jako kotelní kámen.
více v https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tvrdost_vo­dy

Další odpovědi
Lamalam

Může.

Nenech se Keplerem ošálit, °dH se už nepoužívají. Když to napíšeš do domácího úkolu, dostaneš pětku. Přepočítej si to na mmol/l.