Vitek04

Může mít zhoršení paměti souvislost s pravidelným užíváním muškátového ořechu?

Dobrý den, užívám v malých dávkách muškátový ořech na spaní, asi tak 1/4 až 1/3 malé lžičky, poslední dobou mám zhoršenou paměť, nejsem schopen si vybavovat názvy a situace, a občas nejsem schopen ani správně vyslovit větu, např. Chci si vzpomenou na vtip, ale už nevím jaké slova tam zazněly, tak musím 15 sekund přemýšlet, co vlastně za slova tam byly. I menší problém s řečí, špatně se mi mluví, a nejsem schopen si nic vybavit, jak se jmenuje, když něco vysvětluju, nejsem schopen použít správná slova. Zajímalo by mne jestli to může být muskatem, užívám ho 2 týdny asi. + nevím jestli to má souvislost, ale asi týden jsem užíval nikotin každý den, a teď jsem přestal, nevím jestli by to mohl být abstinenční příznak, ale pochybuju, že bych si z týdne udělal závislost na nikotinu, ale kdo ví vše je možné. Chci se vás zeptat, jestli by jste neporadili co a jak. Děkuji, přeji pěkný den.

Nejlepší odpověď
annas

Může to tak být. Ve větším množství může oříšek způsobit zdravotní problémy. Všeho moc škodí – to, co prospívá v malé množství, ve velkém může ublížit.

Zde víc

"Voňavé koření, známé jako muškátový oříšek, má ale i své stinné stránky. V nadměrných dávkách (neměli byste jíst víc než 4 gramy denně) poškozuje játra, může vyvolat halucinace, ztrátu vědomí, křeče a v krajním případě i smrt. Obsahuje totiž silice, které v těle metabolizují na sloučeniny chemicky podobné drogám.

Nebudete-li ale překračovat doporučené množství, nemusíte se ničeho obávat a můžete se v klidu těšit z výhod, které jeho konzumace nabízí" atd.

https://www.pro­zeny.cz/clanek/6-benefitu-ktere-prinasi-muskatovy-orisek-58988

Další odpovědi
elkon

Muškátový oříšek je koření, ne krmení. Je určen do těsta, ne pro běžnou konzumaci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU se píše OTÁZKA.