kika&naty

Neznáte nějaké zajímavosti o Zlínském kraji ??

hokej už máme, nevíte něco dalšího??
Doplňuji:
ale nám nejde o zajímavosti architektonické ale spíš o jedinečnosti kraje.:)ale jinak vám děkujeme za snahu.

Nejlepší odpověď
annas

Když se podívte do Google, nadjete např.

památky

https://www.go­ogle.cz/search?q=zl%C3%AD­nsk%C3%BD+kraj­+prezentace&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=EvRPU9u­oL6uK8QfKuYCoC­Q#channel=sb&q=zl%­C3%ADnsk%C3%BD+kraj­+pam%C3%A1tky&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial

prezentace
https://www.go­ogle.cz/search?q=zl%C3%AD­nsk%C3%BD+kraj­+prezentace&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=EvRPU9u­oL6uK8QfKuYCoC­Q#channel=sb&q=zl%­C3%ADnsk%C3%BD+kraj­+prezentace&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial

zajímavosti

https://www.go­ogle.cz/search?q=zl%C3%AD­nsk%C3%BD+kraj­+prezentace&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=EvRPU9u­oL6uK8QfKuYCoC­Q#channel=sb&q=zl%­C3%ADnsk%C3%BD+kraj­+zaj%C3%ADmavos­ti&rls=org.mo­zilla:cs:offi­cial

atd.

Další odpovědi
suaeda

Jejda tam lze napsat věcí. Ač nejsem z tohoto kraje, tak se mi dříve poštěstilo tam, v jihovýchodní části Valašska „jak mladý ogár vlasti služit“.
V krátkosti o Zlínském kraji: Průmysl – výroba bot Baťa (dnes je to spíše historie), lázeňství – Luhačovice, Ploštiná – památník vypálené obce z II. světové (a hodně dalších kulturních památek), Vizovice – netřeba nic dodávat (místní nás tenkrát coby mladé ogáry domovinkou nalévali dosti), kultura – již zde bylo hodně řečeno, snad jen dodám pojem – dětský film a festivaly.
Jak zmiňuje „annas“ strýček google pomůže a doplní nemožné.

anonym

Jaké zajímavosti?

  • přírodní (Javorníky, Beskydy…)
  • kulturní (festivaly hudební, divadelní, filmové)
  • architektonické (od roubenek přes ´baťovy domky´ po areál Svitu)

Šmarjá – tam toho je…

martin21000

Zatím tu nikdo nezmínil, že v našem kraji je druhé největší muzeum v přírodě z celé Evropy. Jedná se o Valašské muzem v přirodě v Rožnově pod Radhoštěm 🙂

Kelt

Za války zde byl odboj – historie, v Luhačovicích jsou lázně. V Rožnově je Skanzen, bývají tady různé akce – Jánošíkův dukát, Romská píseň a pod. Ve Vizovicích bývá trnkobraní a jiné. Dá se vyhledat na Googlu. Pokud bydlíš ve Zlínském kraji a nevíš to, je to smutné.

leporela22

Kdyby sis vybrala Pardubický kraj tak bych ti pomohl ale 0 zlínském nic nevím
Jinak tam můžeš napsat jestli tam máte nějaký speciální sport stavbu nebo tak něco

Lamalam

Mají tam velkou zálibu v popíjení metanolu.

lota

Baťa, jeho odkaz, systém řízení, dodnes dává Zlínu tvář. ZOO Lešná – pro mě nejromantičtější u nás. Lázně Luhačovice. Vizovice a slivovice.