UnQ

Musím zaslat fakturu na email, nebo stačí, když ji přiložím ke zboží?

Dobrý den,

chci se zeptat, zda musím zaslat zákazníkovi fakturu na email – nebo stačí, když mu ji přiložím ke zboží, které prodávám v papírové formě?

Jsem živnostník, teda teprve začínám a nejsem si jist.

Odpovědi
Edison

Je to jedno. Tak, nebo tak… Mně od někud choděj jen papírem se zbožím, jindy zase emailem ihned po zaplacení.

Pepa25

Fakturu (daňový doklad) musím zákazníkovi předat, ale jednou. V součastnosti jsou v ČR v maloobchodě nejobvyklejší tyto způsoby:

  1. vytištěnou fakturu nebo zjednodušený daňový doklad dostává zákazník se zbožím
  2. při předání zboží dostává zákazník dodací list, faktura je mu zaslána emailem

Takže při předání vytištěné mu ji nemusím zasílat na email.