Matthew

Musím zaplatit EKO poplatek za vozidlo při likvidaci?

Budu dědit auto. To auto je staršího data a nebyla zaplacena ekologická daň/poplatek. Někde jsem se dočetl, že v rámci dědictví ten poplatek platit nebudu. Platil by se jenom při přepisu/prodeji auta. Ale já se auta hodlám zbavit. Musí se tedy tento poplatek (do)platit i při ekologické likvidaci či při výkupu vozidla firmou zabývající se likvidací?

Dodatek* Jedná se o Volkswagen Polo 1995 1.0. STK ještě zhruba 4 měsíce, v docela bídném stavu.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne.
Vyřazením vozidla se eko poplatek neplatí.

Další odpovědi
Gestas

Nemusí.
PS Co je to za auto?

Ušel ventil

Pozor , at neproděláte ,
I starší auta mají svou cenu
např staré š 120 se již ted prodávají v řádu desetitisíců ,
š 100 ještě dráž ,
můžete napsat o co jde ?

cukrar

Nemusíte platit eko daň.