DusanOrlik

musim zaplatit dluh na nájmu po mém zemřelém otci?

otec bydlel sam v najemním byte.po jeho smrti zustal dluh na najmu za poslední měsíc.a další dluh za další měsíc který mam na vyklizení bytu,musím dluh zaplatit? prý se mohu vzdat dedictví .kdy se mi ozve notář když jsem vypravil pohřeb?

Nejlepší odpověď
mj81

Dluhy se dědí pouze do výše dědictví. To znamená, že pokud vám otec neodkázal vůbec nic nebo pokud se vzdáte dědictví, nejste povinnen jeho dluhy platit. Pokud byste ale po otci zdědil například auto v hodnotě 60 tisíc korun, jste povinnen za otce zaplatit dluhy až do této výše (pokud by otec dlužil jen ty dva nájmy, povinnosti zaplatit se v tomhle případě nezbavíte).