zjentek

Musím zaplatit daň z peněz, které mi byly darovány na experiment?

..založím řekněme devizový konto Béďa a po sociálních sítích v různejch jazycích rozhlásím, že je to zkouška, jestli i chudák jako já může tímto způsobem zbohatnout a vypíšu tam ty podmínky banky, v jakejch měnách je možno příspěvky na experiment posílat a že za každej příspěvek vyšší než pětieuro obratem pošlu drobnej suvenýr (už si suším trojlístky).
Jestli se mi tam sejdou různý měny, musím z toho pak zaplatit nějaký daně?

Odpovědi
gecco

Jo jo – jakmile ti na konto přijdou peníze, přestáváš být z pohledu FÚ chudákem a stáváš se daňovým poplatníkem…
😉
Možná by se ti podařilo vyšťourat nějaké úlevy, ale obecně počítej s 15% daní…
😉