yedi

Musím zaměstnavateli říci přesně s čím jdu na operaci, nebo stačí oznámit den nástupu a odhadnutou doba neschopnosti ?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Do vašeho zdravotnímu stavu zaměstnavateli nic není. Jediné co ho může zajímat, zda má vliv na Vaší práci. např. astmatik nemůže dělat v koksárně s lopatou. Ale v kanceláři v pohodě.

Další odpovědi
venkovan

Na neschopence je číslo diagnózy.
Některé operace mohou při zveřejnění negativně ovlivnit přístup k léčenému. Dá se říci, že zveřejnění je zásah do soukromí.
představte si, že se po pracovišti rozšíří, že řediteli provedli operaci mozku.

hanulka11

prostě začnete neschopenku a je to… u nás se nic neoznamuje kam a s čím jdu úprostě marodím /
jedině ,že by to byl tak dobrý vedoucí že byste si říkali i takové osobní věci

Nikkol

No nevím jestli to není jinak například u plastické operace, která není z indikace lékaře, ale z vaší vlastní vůle.

fablen

ad venkovan: na neschopenku se už číslo diagnozy nepíše – v žádném případě by tam být napsáno nemělo!

Na menším městě se ale každý dozví, o jakou operaci se jedná (ať už od příbuzných pacienta, zaměstnanců nemocnice apod.)