autacek

Musím zaměstnanavatel proplatit zaměstnanci doprovod dítěte k lékaři, když s ním mohl jít druhý z rodičů?

  • když druhý rodič má pracovní volno
  • když volno k doprovodu s nahradou mzdy poskytne druhému rodiči jeho zaměstnavatel (jak se to první zaměstnavatel dozví?)
  • když je dítěti nad 18 let a lékař explicitně nepotvrdí, že byl doprovod nezbytný

Odpovědi
Mc Merkurion

… když má druhej volno >>> musí … už vidím, jak jde táta, co má volno s třináctiletou holkou na gyndu, to jen jako ukázka, proč musí …
… doktor orazítkuje jen jednu propustku, jestli obou rodičům se nedozví, jedině kdyby měli společného zaměstnavatele …
… jestliže doktor nepotvrdí, což znamená, neorazítkuje propustku, nemusí …