hasisakova

musim zadat o povoleni k pristavbe dum ve tvaru l a pristavba 16m ctver

Nejlepší odpověď
briketka10

ano + projekt, atd. na stavebním úřadě Vám
řeknou vše potřebné, mám verandu 16m2 a
měla jsem s povolením velké starosti..
jestli nejste v záplavové oblasti a
povolení od hasičů, telekomunikací,
báňské společnosti ?! to jsem nechápala..
vodovodů a kanalizací takové běhání
už nikdy nikdy :(
i tak přeji hodně štěstí ve výstavbě
hlavně, aby schválili projekt..
Doplňuji:
ale záleží na tom, zda je dům Váš,
nebo není já bydlím v nájmu, proto
jsem byla nucena o povolení žádat..

Další odpovědi
anonym

Poskytuješ málo informací…
Přečti si zjednodušené – http://www.per­likprojekce.cz/2013/01/­kdy-nepotrebuji-stavebni-povoleni/ , pokud to nepostačí, pak přístavbu konzultuj s projektantem (coždoporučuju každopádně) a nebo si přečti stavební zákon – http://www.uplnez­neni.cz/zakon/183-2006-sb-o-uzemnim-planovani-a-stavebnim-radu-stavebni-zakon/ .

Drap

Pokud je to přístavba tak určitě ano. Změní se tím tudíž původní vzhled nemovitosti.

zvědavýčlově

Je v zákoně výjimka a to, když daný objekt je nepodsklepený, dosahuje menší výšky, než je 5 m a 16m2 plocha, když se jedná o devěnou, nebo stavbu jako například zahradní domek na nářadí, ale nesmí se v něm uchovávat živá zvířata, přírodě ekologicky špatné látky , nebezpečné jedy a nesmí být tato přístavba užívaná k podnikání .. v jistých výjimkách do 16m2 se lze domluvit na úřadě, že povolení být nemusí.Příklad- ( přístřešek na auto) v tomto případě je stavba k jasnému užitku a pakliže je nepodsklepená nyní, po úpravě zákona, nemusíte mít povolení.

briketka10

ale jak píše mowla změnil
se zákon já stavěla v roce
2002..

anonym

Ano – zákon se změnil, na spoustu věcí už stačí i jen ohlášení, není potřeba stavební povolení…
😉
Ale taky ne na vše, ohlášení má své hranice.