Musím z „výplaty“ platit DPH?

Dobrý den. Bohužel jsem se stal plátcem DPH. Dělám jen pro jednu firmu (práce mi zabere každý den cca 8hod.) a to na živnostenský list, mám za práci pevně stanovené fin. ohodnocení (20tis. měsíčně), musím z této částky (mého příjmu) též odvádět 20% DPH?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Ella: To je ale blaf

Práce na živnostenský list není žádná výplata, ale příjem z podnikání. Za každý příjem z podnikání DPH platit musíte.
Nechápu ale, kdo vám poradil, abyste se při tomto příjmu stal plátcem DPH, protože je to naprostý nesmysl.
Doplňuji:
Ale pozor, abyste si nepletl pojmy z dojmy.

Pokud jste plátce, pak budete fakturovat
ZD 20000 + DPH 20% = 24000 k úhradě

Pokud nejste plátce budete fakturovat 20000 rovnou a DPH vás nezajímá.

Čili výsledný efekt zisku či výplaty jak říkáte je 20000, akorát se budete prudit každé čtvrtletí s přiznáním.

Další odpovědi
Miroslavst

Ze mzdy DPH? Ježiši, bušte potichu!! nebo si toho všimne Kalousek a jsme ve větší pr..i než budeme.

Ella

samozřejmě, z každého platu se musí odvádět DPH, pokud není do 2000 kč, což váš rozhodně není…

cukrar

DPH ze mzdy?
http://busines­s.center.cz/bu­siness/diskuze/
zde jsou odborníci!!!